Seferihisarlı kadınlara savunma sanatı kursu

admin     08-12-23          chat sohbet odalar et, Derbi Haberleri     Seferihisarlı kadınlara savunma sanatı kursu     25 Defa Okundu

SPOR 08.12.2023 – 11:13, Güncelleme: 08.12.2023 – 11:13 2144 kez okundu.

Seferihisarlı kadınlara savunma sanatı kursu

Seferihisar Belediyesi, kadına karşı şiddetle mücadele kapsamında kadınlar için ücretsiz savunma sanatları kursu açtı. Eğitimlere ilk etapta 35 kadın kayıt yaptırdı.

Seferihisar Belediyesi tarafından kadınlara öz savunma dersleri düzenliyor. Haftada 2 gün olan eğitimler, antrenörler Sabah Vural ve Şerife Eyüpoğlu Temese tarafından veriliyor. Tekvando Antrenörü Sabah Vural, kurslara daha fazla kadının katılmasını beklediğini söyleyerek “Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmamız çok önemli. Şiddet artık her yerde. Kadın olarak bazı saatlerde dışarı çıkıp yürümeye dahi korkar olduğumuz bu zamanlarda tüm hemcinslerimin kendini savunmayı öğrenmesi için elimden geleni yapmaya çalışıyorum” dedi. Kursa katılan Funda Ayberk ise duygularını şu cümlelerle ifade etti; “Savunma Sanatları Atölyesine hem spor yapmak hem de kendimi özgür hissedebilmek için başladım. 3 haftadır bu kursa devam ediyorum. Özgüvenimi arttırdı.” Kendini savunmayı öğrenmeye geldiğini belirten Sevgi Çeber ise “Birçok hareketi yapamayıp zorlansam da kendimi bu alanda geliştirmeye çalışmaktan çok keyif alıyorum. Hem sağlığım için spor yapıyor hem de kendimi savunmayı öğreniyorum” dedi. Kursa büyük bir mutlulukla gelen Seher Şahingöz de devam ettiği sürece kursu asla bırakmayacağını söyleyerek, bu imkanı kendilerine sağlayan Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e teşekkür etti. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, de eğitimlere ilişkin şunları aktardı; “Kadına yönelik şiddetle mücadeleyi her alanda hep birlikte sürdürmek zorundayız. Seferihisar Belediyesi olarak kadınları eğitim, sanat, spor gibi alanlarda daha fazla yer almaya teşvik etmek için projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Kadınların karşılaşabileceği herhangi bir tehlikeye karşı öz savunma eğitimlerine de başladık. Keşke bu eğitimlere ihtiyaç duymasaydık. Ancak şiddet olayları giderek artıyor ve kadınlar fiziksel olarak kendilerini korumak zorunda kalıyor.”

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.