Rus ordusu kritik kasabayı ele geçirdi! Marinka’da Moskova devri

admin     26-12-23     Genel Haberleri     Rus ordusu kritik kasabayı ele geçirdi! Marinka’da Moskova devri     27 Defa Okundu

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, birliklerinin Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk yakınlarındaki Marinka kasabasında kontrolü tamamen ele geçirdiğini bildirdi. Şoygu, bu kasabanın kontrolünün ele alınmasının Moskova’nın Batı’ya yönelik taarruzunu sürdürmesine olanak sağladığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ile canlı yayımlanan televizyon görüşmesinde konuşan Şoygu, “Donetsk’in beş kilometre güneybatısında bulunan Marinka’nın kontrolü bugün tamamen sağlandı.” dedi.Topçu ve hava saldırılarına karşı bu kasabanın yeraltı geçitleriyle birbirine bağlanan güçlü bir müstahkem bölge olduğunu vurgulayan Şoygu, Marinka’nın Rus askerlerinin kararlı mücadeleleri sayesinde ele geçirildiğini vurguladı.

SALDIRILAR İÇİN BİR FIRSAT

Şoygu, kasabasının kurtarılmasının Ukrayna ordusunun savunma yeteneklerini azalttığını ve Rus birliklerine saldırılarını sürdürmek için önemli fırsatlar verdiğini bildirdi.

Donetsk yakınlarındaki topçu harekatının menzilini önemli ölçüde geri çektiklerini kaydeden Şoygu, bu durumun da Donetsk’i saldırılara karşı Rusya’nın daha etkili bir şekilde savunmasına olanak sağlayacağını ifade etti.Rus birlikleri, Marinka ile birlikte 35 kilometre kuzeydoğuda yer alan ve yoğun çatışmaların yaşandığı Avdiivka kasabasını ele geçirmek için son haftalarda yoğun mücadele veriyor.

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.