NASA’ya göre yatak odanızdaki bitkiler sağlığınız için çok önemli

admin     18-12-23          chat sohbet odalar et, Sağlık Haberleri     NASA’ya göre yatak odanızdaki bitkiler sağlığınız için çok önemli     40 Defa Okundu

Araştırmaya göre, bazı bitkiler bahçemizde güzel göründüğü kadar evimizin içinde de faydalı olabilir. Uzmanlar uzun zamandır ev bitkilerinin faydalarından bahsediyordu. Bilim insanları artık başucunuza biraz yeşillik koymanın uykunuza ve sağlığınıza iyi gelebileceğini söylüyor.

Bitkilerin odalarımızdaki varlığı hava kirliliğini gidermesinin yanı sıra stresi ve anksiyeteyi önemli ölçüde azaltıyor.

NASA ve American College tarafından yürütülen araştırmada yatak odamız için en uygun bitkiler listelendi. Bu bitkilerden üç tanesi; areka palmiyesi, alove vera ve İngiliz sarmaşığı. Bu bitkilerin faydalarıise şu şekilde:

AREKA PALMİYESİ

Madagaskar areka palmiyesi, hava kirliliğini giderme konusunda rakipleri içerisinde bir numara.

Araştırmacılar, areka palmiyesinin havadaki nem oranını yükselttiğinden soğuk algınlığına ve sinüs sorunlarına yatkın herkes için mükemmel bir çözüm olduğunu söylüyor. Bu da nefes almayı çok daha kolay hale getirerek daha çabuk uykuya dalmanıza yardımcı oluyor.

ALOE VERA

Bakımı kolay ve her evde estetik açıdan hoş görünen aloe vera bitkisi, hava temizleme konusunda NASA tarafından seçilen en iyi bitkilerden biri. Aloe vera gece boyunca sürekli olarak oksijen salıyor, bu da onu ideal bir yatak odası bitkisi yapıyor.

İNGİLİZ SARMAŞIĞI

Daha çok Noel’le ilişkilendirilen sarmaşıkk aslında yatak odası bitkisi olmak için çok ideal. American College araştırmacıları, özellikle İngiliz sarmaşıklarının yalnızca 12 saat içinde havadaki küfün yüzde 78’ini yok ettiğini buldu.

Listenin devamında Cüce hurma palmiyesi, Çin herdemyeşili, Barış çiçeği gibi diğer türler bulunuyor.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.