Kahramanmaras mobil sohbet online chat siteleri

admin     02-10-23      bedava chat,  online sohbet,  seviyeli sohbet, Chat Odaları, sohbet, Sohbet Chat Odaları, Sohbet Odaları     Kahramanmaras mobil sohbet online chat siteleri     88 Defa Okundu

                       Kahramanmaras mobil sohbet online chat siteleri                                                                  askimsin.net Kahramanmaras yüzölçümü ile türkiye nin 11. büyük vilâyeti durumundadır. toprakların %59,7 sini dağlar, %24 ünü platolar ve %16,3 ünü de ovalar teşkil eder. kahramanmaraş üç ayrı coğrafi bölgenin (akdeniz bölgesi ,doğu anadolu bölgesi, güneydoğu anadolu bölgesi ) birbirine en çok yaklaştığı alanda yer alır.
ilçeleri: afşin, andırın, çağlayançerit, göksun, nurhak, pazarcık, türkoğlu, ekinözü ve elbistan.
dünyada istiklal madalyalı tek şehirdir.kahramanmaraş’ın kurtuluş savaşında şehir halkı ile birlikte topyekün direniş göstermesi ve çevre vilayetlerinde yardımına koşması büyük takdir toplar.ve kurtuluş savaşı sonrasında maraş’a bir yazı gönderilerek, milli mücadeleye katılanların listesi istenir. şehrin ileri gelen yönetiçileri toplanır, bir durum tesbiti yapar. sonun da ankara ya ” maraş ta milli mücadeleye katılmayan tek fert bile yoktur ” cevabı verilir. bunun üzerine 5 nisan 1925 yılında toplanan türkiye büyük millet meclisi gazi mustafa kemal paşa’nın da onayı ile istiklal madalyası’nın maraş ta fertlere değil, şehir halkına verilmesi kararlıştırılır. ve kahramanmaraş bir adet kırmızı şeritli istiklal madalyası ile ödüllendirilir . kahramanmaraş’lı 1925 yılından beri her yıl kurtuluş günü olan 12 şubat bayramında istiklal madalyasını şanlı bayrağına törenle takarak, geçmişini yad eder …maraş şehri milli mücadeledeki fedakarlığından ötürü tbmm tarafından 7 şubat 1973 tarihinde “kahramanlık” payesiyle ödüllendirilmiştir ve bu tarihte maraş ismi kahramanmaraş olarak değişmiştir. kahramanmaraş denildiğinde damak tadını uyandıran dondurma haricinde, kahramanmaraş tarhana’sı, fıstık, biber, ve sanayi sektöründe çelik, tekstil, dericilik, ahşap oyma ve sim sırma ile nakış ürünleri ülkemizde ve yurtdışında büyük ilgi görmektedir.sularla kaplanmış ilin etrafı barajlarla donatılmıştır ve ülkemizin elektrik tüketimi’nin büyük payı, kahramanmaraştan sağlanmaktadır.
https://www.askimsin.net/kahramanmaraş şehri, ülkemiz’in ilk 20 büyük ili içerisindedir, konum olarak, adana, kayseri, malatya, gaziantep karesi’inin içinde olup, son sayımlara göre merkez nüfusu 500 bin’in üzerindedir ve çoğu kişinin yanlış bildiği üzere güneydoğu anadolu bölgesinde değil akdeniz bölgesinde yer almaktadır.
Bir de Elbistan diye bir ilçesi vardır. unutulmuş olsa gerek. hatta en büyük ülçesidir kendisi. ayrıca dondurmasını ve tarhanasını unutmamak lazım. bir de kırmızı biberi var. en ünlü yanı ise tabii ki kahramanlık madalyasıdır. dünyanın tek kahramanlık madalyasına sahip kentidir. akdeniz bölgesinde olduğunu çoğu kişinin bilmediği we inanmadığı,özellikle dondurmasıyla meşhur olan,son yıllrda sanayi alanında oldukça gelişen madalyalı tek şehirdir         Kahramanmaraş Sohbet Odaları Maraş Chat Siteleri

Kahramanmaraş Sohbet Odaları Maraş Chat Siteleri

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.