Galatasaray’dan Avrupa Süper Ligi açıklaması

admin     21-12-23     Genel Haberleri     Galatasaray’dan Avrupa Süper Ligi açıklaması     22 Defa Okundu

Kurulması gündemde olan Avrupa Süper Ligi‘ne futbol dünyasından gelen tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Süper Lig’den Başakşehir, Fenerbahçe, Sivasspor ve Beşiktaş’ın ardından Galatasaray‘dan da açıklama geldi.

Sarı-kırmızılılar, UEFA ve FIFA ile birlikte işbirliği içinde olmaya devam edeceklerini ve Avrupa Süper Ligi’ne karşı olduklarını belirtti.

Galatasaray’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray SK olarak, Avrupa futbolunun gelecekteki refahının ancak kulüplerin UEFA ve FIFA ile güçlü bir ortaklık ve işbirliği içinde Avrupa Kulüpler Birliği aracılığıyla birlikte çalışmasıyla güvence altına alınabileceği yönündeki görüşümüzü yineliyoruz. Avrupa Adalet Divanı’nın Avrupa Süper Ligi davasıyla ilgili olarak bugün verdiği ve sözde Süper Lig projesini hiçbir şekilde desteklemeyen karar ışığında odak noktamız bu olacaktır.

Galatasaray SK, Avrupa Kulüpler Birliği çerçevesinde önemli bir rol üstlenmektedir ve bir kulüp olarak, Avrupa futbolunu tanımlayan değerleri korumak için diğer Avrupalı kulüplerimizle birlikte ECA aracılığıyla çalışmaya tamamen kararlıyız.”

Kaynak: Haber Global

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.