Fenerbahçe’den Avrupa Süper Ligi açıklaması

admin     21-12-23     Genel Haberleri     Fenerbahçe’den Avrupa Süper Ligi açıklaması     46 Defa Okundu

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, kurulması gündemde olan ve futbol dünyasında büyük yankı uyandıran Avrupa Süper Ligi hakkında açıklamada bulundu.

Sarı-lacivertliler, UEFA ve FIFA ile olan işbirliklerini sürdürmek istediklerini ve Avrupa Süper Ligi’ni veto ettiklerini duyurdu.

Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulüp olarak Avrupa Spor Modelinin temelini oluşturan değerleri korumak için UEFA ve FIFA ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı ve işbirliğimizi desteklemeye devam edeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Fenerbahçe; ulusal liglere, eşit rekabet hakkına ve en önemlisi futbolu herkes için bu kadar güzel kılan kültürel mirasa karşı büyük bir tehdit olan her türlü ayrılıkçı turnuvadan yana değildir.

Ayrıca, Avrupa Kulüpler Birliği’nin UEFA Kulüp Müsabakaları aracılığıyla dünyanın dört bir yanından milyonlarca taraftara heyecan ve sevinç getirme konusunda UEFA ile birlikte üstlendiği role olan güçlü bağlılığımızı yinelemek istiyoruz.

Fenerbahçe SK, ulusal liglere, tüm paydaşlar için eşit rekabet hakkına ve futbolu herkes için bu kadar güzel kılan kültürel mirasa karşı büyük bir tehdit olan her türlü ayrılıkçı turnuvadan yana değildir.”

Kaynak: Haber Global

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.