Elektronik sigara 34 ülkede yasaklandı: DSÖ’ye göre normal sigara kadar zararlı

admin     21-12-23          chat sohbet odalar et, Sağlık Haberleri     Elektronik sigara 34 ülkede yasaklandı: DSÖ’ye göre normal sigara kadar zararlı     38 Defa Okundu

TÜRKİYE’DE DE YASAK

Son üç yılda altı ülke elektronik sigara satışını tamamen yasaklamak için harekete geçti. Bu ülkeler; Cabo Verde, Laos, Nikaragua, Norveç, Türkiye ve Vanuata.

Türkiye’de elektronik sigara ithalatı, satışı ve dağıtımı yasaklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan elektronik sigara şirketleri hakkında, “Halkımızı zehirleyerek zengin oluyorlar, buna izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

BAĞIMLILIĞA ÇÖZÜM OLABİLECEĞİNE İNANILIYOR

Aynı dönemde dört ülke farklı bir yol izleyerek e-sigaralara yönelik kısıtlamalarını kaldırdı. Bu ülkeler; Mısır, Kuveyt, Bahreyn ve Filistin.

Yaklaşık beş yetişkinden birinin sigara içtiği ve Orta Doğu’nun en çok sigara içen ülkesi olan Mısır için, insanların sigarayı bırakmasına yardımcı olmak amacıyla yasak 2022’de kaldırıldı.

Milyonlarca okul öğrencisinin e-sigara kullandığını gösteren önemli bir analize göre elektronik sigara deneyen çocukların yarısı bağımlı hale geliyor.

ARŞİV VİDEO: AROMALI ELEKTRONİK SİGARA TEHDİDİ

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.