Ekrem İmamoğlu’ndan Dursun Özbek’e ziyaret

admin     20-12-23     Genel Haberleri     Ekrem İmamoğlu’ndan Dursun Özbek’e ziyaret     28 Defa Okundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’i ziyaret etti. RAMS Park Stadı’nda gerçekleşen buluşmada Türk futbolunun son dönemlerde yaşadığı tartışmalar gündeme getirildi.

Avrupa macerasına UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek olan Galatasaray’da yönetime, teknik heyete ve sporculara başarılar dileyen İmamoğlu, “2024’ün hepimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Bugün gelmemin böylesi birkaç sebebi var. Hem Galatasaray’ın bu başarılı Avrupa yolculuğunu hem de yeni yılı kutlamak. Bir başka boyutu da açıkçası İstanbul şehri olarak, güçlü bir olimpiyat yolculuğu kararımız var. Bu konu ilk gündeme geldiğinde, ilk niyetimizi ortaya koyduğumuzda, İstanbul’umuzun özellikle üç büyük kulübünün bu yolculukta en ana lokomotifler olması gerektiğini her yerde dile getiriyorum. Çünkü İstanbul’umuzun çok kıymetli üç markası.

“ORADA OLMANIZI ÇOK ARZU EDİYORUZ”

Bu yönüyle olimpiyat yolculuğumuzun, 2036 için iddialı bir şekilde sürdürülmesi arzumuz. Bu yıl biterken böyle bir hem olimpizm ruhu hem 100’ncü yılda olimpiyatla ilgili yolculukta, böyle bir sporcu, spor dünyası, başta az önce ifade ettiğiniz amatör branşlar olmak üzere, bir buluşma yapacağız. Orada, 100’ncü yılda, özellikle olimpik sporcularımızla buluşacağız. Size bu konuda davetimiz ulaşacak. Orada olmanızı, sporcuların özellikle katılmasını çok arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYEMİZDEN BÜYÜK DESTEK BEKLİYORUZ”

İmamoğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür eden Özbek, “Burası Galatasaray. İstanbul’u temsilen en büyük kulüplerimizden bir tanesi. Sportif olarak 17 branşta 2 bine yakın amatör sporcumuz oldu. Onlarla Türk sporuna hizmet etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla, bu manada da her zaman belediyemizden büyük destek bekliyoruz.

Sizler de teşekkür ederiz bizi yeteri kadar destekliyorsunuz. Desteğinizin artarak devam etmesini istiyoruz. Çünkü neden? Bu faaliyetleri sürdürmek için, elbette ki kamunun, özellikle belediyelerin katkı vermesi gerekiyor. Başkan, söylediklerinizi katılıyorum. Olimpik ruh diye bir şey var. Olimpik ruh, aslında centilmenliği içinde barındıran bir olay. Dolayısıyla geçtiğimiz günlerde, sahalarda olan, özellikle futbolla ilgili olan olayları tasvip etmek mümkün değil. Yani ‘keşke olmasaydı’ demek de artık çok geç oluyor.

“ÖNLEM ALMA YOLUNA GİTMEK LAZIM”

Bir an evvel bunun önlemini almanın yoluna gitmek lazım. Olimpiyatlar için yapacağınız organizasyon, elbette ki İstanbul için çok önemli. Galatasaray için iki defa önemli. Çünkü Galatasaray, olimpik oyunları Türkiye’ye getiren ilk kulüp. Dolayısıyla Galatasaray’ın bu konuya ilgisiz kalması mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.