Bursa Nilüfer’in iki projesi Çin’de “Örnek Girişim” olarak seçildi

admin     11-12-23          chat sohbet odalar et, Genel Haberleri     Bursa Nilüfer’in iki projesi Çin’de “Örnek Girişim” olarak seçildi     28 Defa Okundu

Reklam

Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Nilüfer Gıda Living Lab projeleri, Çin’de düzenlenen 6. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü’nde “Örnek Girişimler” kategorisine girmeye değer görüldü. 54 ülkeden toplam 274 girişimin başvurduğu yarışmada iyi uygulama olarak seçilen tek ilçe belediyesi olan Nilüfer’in iki projesi, “Kentsel İnovasyon Veri Tabanı”ndaki yerini aldı.

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde “yeni nesil belediyecilik” anlayışıyla hizmet üreten, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından ödüllerle taçlandırılan Nilüfer Belediyesi’nin projeleri, Türkiye’nin yanı sıra dünya ülkelerinin de dikkatini çekiyor. Nilüfer Belediyesi’nin daha önce Türkiye’nin pek çok kurum ve kuruluşu tarafından örnek alınan ve ödüle değer görülen Nilüfer Sosyal Girişimcilik Merkezi ile Nilüfer Gıda Living Lab projeleri bu kez, Çin’de gerçekleştirilen “6. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü”nde, iyi uygulama örnekleri arasına girdi. Nilüfer Belediyesi’nin iki projesi, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG), Dünya Büyük Metropoller Birliği (Metropolis) ve Guangzhou kenti tarafından desteklenen 6. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü’nde, “Örnek Girişimler” kategorisine girmeye değer görüldü. Örnek Girişimler arasında yer alan tek ilçe belediyesi olan Nilüfer Belediyesi’nin her iki projesi böylece, şehirden şehre öğrenmeye yönelik küresel kamuoyuna açık, kentsel inovasyon ve sürdürülebilir kalkınma konusunda bilgi alışverişi ve karşılıklı öğrenmeye dayalı olan “Kentsel İnovasyon Veri Tabanı”ndaki yerini aldı.
Kentlerde sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliği iyileştirmede yenilikçiliği tanımayı, vatandaşların refahını ve yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan 6. Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Ödülü’ne bu yıl, 54 ülkenin 193 kent ve bölgesinden toplam 274 girişimin başvurusu yapıldı. 45 projenin “Örnek Girişim” kategorisine alındığı yarışmanın finalist ve kazananı da, 7-9 Aralık tarihleri arasında Çin’in Guangzhou kentinde gerçekleştirilen törende açıklandı. Proje ve uygulamalarıyla Örnek Girişim’e değer görülen belediye başkanları ile hükümet liderlerinin davet edildiği ödül törenine, Bursa’nın Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de katıldı.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.