BEKSİAD Genel kurula hazırlanıyor

admin     20-12-23          chat sohbet odalar et, Genel Haberleri     BEKSİAD Genel kurula hazırlanıyor     27 Defa Okundu

Reklam

Ülkemiz bebe çocuk konfeksiyon üretiminin yüzde 70’ini gerçekleştiren, 4 bine yaklaşan
firma ve 80 bin çalışandan oluşan büyük bir sektörü temsil eden Bebe Çocuk Konfeksiyon
Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (BEKSİAD) yönetimi, çalışmaları ve gelecek dönem hedefleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, “Sektörümüz, hak ettiği
tanımlamayla ‘Tekstilin Parlayan Yıldızı’ olarak; üretimden ihracata ve istihdama kadar
Bursamız ve ülkemiz ekonomisine önemli kazanımlar sağladı. ‘Vişne Ticaret Bölgesi’ olarak adlandırılan bölgemiz, artık dünya çapında tanınır oldu” dedi.
60’DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPILIYOR
2003 yılında kurulan BEKSİAD’ın bu sene 20. yılını kutladığını, zaman içinde başkanlar ve
yönetim kurulları ismen değişse de BEKSİAD’ın motivasyonunun hala ilk kurulduğu günkü gibi olduğunu söyleyen Yıldız, “Belki şehrin doğusunda olduğumuz için yaptıklarımız, ilgililerin dışında pek bilinmiyor olabilir ama dünyanın neresine giderseniz gidin, bebe ve çocuk konfeksiyonu deyince BEKSİAD ve Vişne Ticaret Bölgesi biliniyor. 4 bine yaklaşan firma ve 80 bin çalışandan oluşan devasa yapı, ülkemiz bebe çocuk konfeksiyon üretiminin yüzde 70’ini gerçekleştirirken, bölgemizden dünyanın 60’dan fazla ülkesine ihracat yapılıyor” şeklinde konuştu.
BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız konuşmasının devamında BEKSİAD’ın üyelerine yönelik
sürdürdüğü faaliyetleri ile eğitimden sosyal sorumluluğa kadar gerçekleştirdiği çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
‘TÜRKİYE YÜZYILI’NA YATIRIMLA, ÜRETMEKLE DESTEK VERECEĞİZ
Genel ekonomik konularla ilgili de değerlendirmelerde bulunan BEKSİAD Başkanı Yıldız, “Evet tekstilin parlayan yıldızı durumundayız, bölgemizden dünyanın 60’dan fazla ülkesine ihracat gerçekleştiriliyor, 80 bin kişi istihdam ediyoruz ama doğrusunu söylemek gerekirse global ekonomide yaşanan sıkıntılar bizleri de etkiliyor. Hemen kuzeyimizde Rusya ile Ukrayna arasında yaklaşık 2 yıldır bir savaş devam ediyor. Güneyimizde de işgalci İsrail soykırıma varan saldırıları ile masum insanları katlediyor. Dünyadaki ekonomik dalgalanmalar, Çin’in agresif tarzı, maliyetlerin yükselmesi, nitelikli elemana ulaşamama gibi sorunlar sektörümüzün güncel handikapları. Bu koşullara rağmen, bizler ülkemizin parlak geleceğine olan inancımızla faaliyetlerimize devam ediyoruz, edeceğiz de. Çünkü bizler ‘Türkiye Yüzyılı’na yatırımla, üretmekle destek vereceğimize inanıyoruz” dedi.25 Aralık 2023 Pazartesi günü Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları
Derneği’nin genel kurul toplantısının yapılacağını açıklayan Başkan Ömer Yıldız, “BEKSİAD’ın bu günlere gelmesinde büyük emekleri bulunan kurucu başkanımız Nihat Alpay’a, sonraki başkanlarımız Rıdvan Güler’e ve Halil Atalay’a, onların yönetim kurullarında görev yapan değerli arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aslında ben de gerek yönetim kurulu üyesi, gerekse başkan yardımcısı olarak üç başkanımla da birlikte çalıştım ve son 3 dönemdir de başkanlık görevine bulunuyorum. Artık ben de görev süremin sonuna geliyorum. 25 Aralık Pazartesi günü yapacağımız BEKSİAD’ın genel kurulunda, bugüne kadar büyük bir onurla üstlendiğim başkanlık görevimi tamamlayacağım. İnanıyorum ki bu sene kuruluşunun 20. yılına ulaşan BEKSİAD, başta üyelerimiz olmak üzere sektörümüz ile Bursamız ve ülkemiz ekonomisine katkı anlamında bundan sonra da başarılı çalışmalara imza atmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.
Yıldız daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız bir soruyu cevaplandırırken, “Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle beklentilerimizin altında bir yıl geçirdik. 2024 zor geçecek deniyor. Son düzenlenen iki fuarda gördük ki 2024’te iş olacak ama bizler gaza basmayacağız, temkinli hareket edip herhangi bir hasar almadan yılı tamamlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.