Araç piyasası ne zaman hareketlenir?

admin     19-09-23      bedava sohbet     Araç piyasası ne zaman hareketlenir?     19 Defa Okundu

Otomotiv piyasası dalgalanan fiyatlar nedeniyle yakın markaja alındı. Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Düzenleyici tedbirler ardı ardına yürürlüğe girdi.

Otomotiv piyasasındaki durgunluk fiyatları da etkilemiş durumda. Sektör temsilcileri piyasadaki durgunluğu kredilerin yetersiz olmasına bağlıyor ve piyasanın yeniden hareketlenmesi için çözüm bekliyor.

Konuyla ilgili konuşan otomotiv sektör temsilcisi Muhammet Ali Karakaş, “Hem sıfır hem de ikinci elde piyasanın regüle edildiği süreci yasıyoruz şu an düzenleme sürecinin tam ortasındayız. Sıfırda yaklaşık ağustos ayından beri satılan 712 bin küsür otomobilin sadece yüzde 3’ü krediyle alınmış, tüketici kredileri almamış, kullanmamış anlamına geliyor, yüksek buluyorlar faizleri. Geçtiğimiz nisan ayına göre çok ama çok durgun ve durgunluk fiyatlara da yansımış durumda. Sıfırda araca ulaşmak kolayken ikinci elde bu durum yüzde 5 oranında düşüş var. Ancak 48 ay vade 60 ay vade seçenekleri açılırsa ve bankaların kredi verme iştahı devam ederse otomotiv sektörü canlanacaktır” ifadelerini kullandı.

Araç alacaklara uyarı: Sıfır oto bayinin elinde kaldı

ücretsiz sohbet

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

İçerikler

Sohbet siteleri ziyaretçilerine yeni insanlarla tanışarak, arkadaşlıklar kurabileceği bir ortam sunmaktadır.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2023 Askimsin.Net - Tüm hakları saklıdır.